Burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiğinizde ilk araştırmaya başladığınız cümleleri hemen alt alta sıralayalım.

• Burun estetiği fiyatı

• Burun estetik fiyatı

• Burun ameliyat fiyatları

• Burun estetik doktor

Bunların hepsi arama motorları üzerinde burun estetiği olmaya karar verenlerin en sık yaptığı aramalar. Ancak bunların arasında en önemli olanı göz ardı etmemelisiniz.

Evet, burun estetiği olmaya karar verdiyseniz bu operasyonun fiyatı tabii ki sizin için çok önemli; ama lütfen bu operasyonun hayatınızı olumlu yönde etkileyen, sonuçlarından uzun vadede memnun kalacağınız, emin olduğunuz ehil bir hekim tarafından yapılmasının çok daha önemli olduğunu unutmayın. Bu nedenle burun estetiği fiyatlarıyla ilgili araştırma yapıyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Burun estetiği fiyatları nasıl belirlenir?

Burun estetiğinin fiyatlarını belirleyen birkaç unsur vardır. Bunlar;

Yapılacak işlemin büyüklüğü

Burun estetiği ameliyatlarının fiyatlarını belirleyen en önemli kriter hastanın burnunda yapılacak işlemlerdir. Burna yapılacak girişimin niteliği, süresi, zorluğu gibi özelliklere göre burun estetiği ameliyat fiyatları değişiklik gösterir.

Sadece burun ucu düşük olan bir hastada burun ucu kaldırma veya burun kemeri gibi minimal invaziv olarak nitelendirilen basit bir törpüleme işlemi çok daha kısa bir sürede yapılırken; daha önce ameliyat olan hastaların revizyon ameliyatları, burun çatısı çökmüş ve düzeltme için kaburga veya kulaktan kıkırdak alınması gereken kompleks vakalara kadar değişen geniş bir spektrumda olabilir. Ameliyatın niteliği, zorluğu, süresi ve gerektirdiği tecrübe, ameliyatların ücretini artırabilir.

Hastane tercihi

Burun estetiğinin fiyatını belirleyen ikinci unsur ise hastane tercihidir. Her hastanenin talep ettiği ücret farklıdır. Bu konuda hastalarımıza tavsiyem hastane seçimini doktorunuzun size sunacağı seçenekler arasından belirlemeleridir.

Çünkü tüm doktorların alışık olduğu, kendisini daha rahat, evinde gibi hissettiği, personelini tanıdığı, hemşirelik ve hasta bakım hizmetleri konusundaki kalitesiyle hastasının bakımına özen gösterileceğinden emin olduğu hastaneler vardır ve doktorunuzun rahat edeceği bir ortamda ameliyat yapması, ameliyat başarısını artıran önemli bir faktördür.

Ayrıca çoğu cerrah ameliyatlarını kendi cerrahi setleriyle gerçekleştirmekte ve bu setleri belirli hastanelere yerleştirmektedir. Özellikle kapalı burun estetiği ameliyatları için daha özelleşmiş aletler gerekir ve herhangi bir hastanenin cerrahi seti ile kapalı ameliyatları yapabilmek her zaman mümkün değildir.

Bu nedenle cerrahi setlerimi farklı fiyat alternatifli hastanelere yerleştirip burun estetiği ameliyatlarımı bu hastanelerde öncelikli yapmak istiyorum. Aynı zamanda hastanelerin ameliyat sonrası hasta bakımı, otelcilik hizmetleri de fiyat üzerinde etkili olabilir.

Doktor seçimi

Fiyatı belirleyen üçüncü unsur ise doktor seçimidir. Her hekim yapacağı işlem için bir fiyat belirleyebilir. Ben hasta gözünden değerlendirdiğimde, cerrahın deneyimi ve özellikle burun ameliyatları konusuna odaklanmış olmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Burun estetiği iyi sonuç elde etmesi zor olan ve tecrübe gerektiren bir ameliyattır. Başarıda hekimin rolü büyüktür. Hekimin rolünün büyüklüğünü hastalarıma şu örnekle anlatıyorum: Aynı burnu 3 farklı cerrah ameliyat etmiş olsa idi, her sonucun birbirinden farklı olduğunu görürdük.

Sonuç, ameliyatı yapan cerraha göre değişir. Bu nedenle hastalarıma tavsiyem, burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiklerinde fiyat odaklı değil; deneyim ve hasta memnuniyeti odaklı araştırma yaparak hareket etmeleridir.