Çene Estetiği; Hem kadınlarda hem de erkeklerde iyi tanımlanmış yüz özellikleri fiziksel güzelliğe katkıda bulunur. Çıkıntılı bir çene kendinden emin, çekici bir görünüm sağlamaya yardımcı olarak yüz ifadesini geliştirir. Burun yüzün merkezinde ve belki de en göze çarpan yapı olsa da burun ancak uyumlu bir çene ile dengelenir.

Çene estetiği uygulamasının yüzdeki bütün alanların birbiriyle uyumlu olmasında rolü büyüktür. Çünkü gereğinden büyük bir burun çenenin olduğundan küçük; küçük bir çene ise normal bir burnun olduğundan büyük olmasına neden olur.

Çene büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Çene büyütme tüm yüzle orantılı, iyi tanımlanmış bir çene ifadesi için çenenin yeniden şekillendirilmesi veya büyütülmesi için tasarlanmış bir prosedürdür.

Çene büyütme ameliyatları iki şekilde yapılır:

• Çene implantı yerleştirilmesi

• Çene dolgusu (Çeneye yağ veya dolgu maddesi enjeksiyonu) şeklindedir.

Çene implantı (çene büyütme estetiği) ağzın içinde alt dudak iç kısmına yapılan bir kesi yoluyla yerleştirilebilir. Çene kemiğinin önündeki kasın altında bir cep oluşturur ve implant cebin içine yerleştirir.

İmplant oynamaması için çene kemiğine bir vida ile sabitlenir ve daha sonra kesiyi kapatmak için dikişler kullanılır. Ağız yolu ile implant yerleştirildiğinde kesi izi olmaz. Çene estetiği yaklaşık 1-2 saat kadar sürer.

Çene büyütme ameliyatlarında ne tür bir anestezi gereklidir?

Çene büyütme ameliyatı genel anestezi altında veya uygun vakalarda lokal anestezi altında yapılabilir.

Çene büyütme ameliyatı ile aynı anda başka hangi işlemler yapılabilir?

Çene büyütme ameliyatının süresi kısadır ve hastaya çok az cerrahi risk ekler. Bu nedenle hemen hemen tüm diğer plastik cerrahi operasyonlarla birlikte güvenle yapılabilir. Bazı hastalar için çene implantı tek prosedürdür, ancak çoğu zaman diğer cerrahilerle kombine edilir, en sık da burun estetiği ile birlikte yapılır.

Çene büyütme ameliyatının burun görünümü üzerine etkisi nasıldır?

Bazı hastalar çene sorunlarının farkında değildir. Büyük bir burun normal bir çenenin küçük görünmesini neden olurken, küçük bir çene normal büyüklükte bir burnun olduğundan çok daha büyük görünmesine neden olabilir. Yani çeneyi görmezden gelmek, burun ile ilgili sorunları doğru bir şekilde teşhis etmemek anlamına gelir.

Çene implantının değiştirilmesi gerekir mi?

Çene implantı ömür boyu kalır ve değiştirilmesi gerekmez.

Çene implantı hangi malzemeden yapılır?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan çene implantları katı silikondan yapılmıştır. Daha az oranda GoreTex’ten yapılan implantlar da kullanılır.

Çene büyütme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Çene büyütme hastalarının çoğu ameliyattan sonraki bir hafta içinde işe geri dönebilir. Ameliyat sonrası şikayetler minimal olur ve ağrı kesici ilaçlarla veya soğuk kompreslerle kolayca kontrol edilir. Ancak, dördüncü iyileşme haftasına kadar ağır egzersizden kaçınılması gereklidir.

Çene Estetiği Fiyatları 2023

Çene estetiği ameliyatının fiyatı hastanın ihtiyaç ve beklentileri ile yapılacak işlemin niteliğine göre belirlenir. Çene estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.