Kırmadan Burun Estetiği nedir?

Piezo ve Mikromotor Teknolojisi

Kırmadan Burun Estetiği; Gelişen teknoloji koruyucu ameliyatlar yapabilmeyi sağlayan teknikleri artırmaya başlamıştır. Rinoplasti ameliyatlarında hedef burun kemiğini hassas bir şekilde kesmek ve şekillendirmek çok önemlidir.

Geleneksel tekniklerde kullanılan keski, törpü gibi cerrahi aletlere alternatif olarak üretilen bu cihazlar, titreşimle çalışarak kemiğe kesi yapılabilmesini sağlar.

Ultrasonik yani titreşimle kesi yapılmasını sağlayan Piezo ve Mikromotor sistemler, kemikteki şekil bozukluklarına herhangi bir kırma işlemi uygulanmadan müdahale etme ve milimetrik düzeltmeler yapacak kadar hassas çalışma imkanı verir.

Bu cihazlar cerrahlar için operasyon süresinin kısalması, kemikte istenmeyen kırıkların engellemesi ve ameliyat sonrası morluk ve ödemin minimal düzeyde olması gibi avantajlar sunar.

Piezo ve Mikromotor sistemler burun kemiğini şekillendirmek için kullanılır, bu nedenle burun estetiği yöntemi olmaktan çok; burun estetiği ameliyatlarında sadece kemiği keserkenv daha verimli sonuç almak için kullanılan yararlı cihazlar olduğunu söyleyebiliriz.

Burun sadece kemikten oluşan bir organ değildir, anatomik yapısının çoğu kıkırdaktan oluşur. Kemiğin şekillendirilmesi rinoplasti ameliyatının sadece bir bölümüdür ve kemik şekillendirme birçok farklı yöntemle yapılabilir.

Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Diş ve çene cerrahisi işlemlerinde kullanılmaya başlayan Piezo cihazı zamanla burun estetiği ameliyatlarının da vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Piezo Ultrasonik Rinoplasti ameliyatlarında Piezo cihazı, ses ile ultra yüksek frekanslı titreşim yaratır ve bu yüksek titreşim ile kemiği kalemle keser gibi kesmek mümkündür.

Kemiği keserken çevresindeki yumuşak dokuya zarar vermez. Bu nedenle, burun kemiğini şekillendirmek için geleneksel törpü veya çekiç ve keski ile karşılaştırıldığında dikkate değer başarı, geliştirilmiş hassasiyet ve azaltılmış travma sağlar.

Yumuşak doku hasarı oluşmadığı için de Piezo burun estetiği sonrası morluk ve ödem oluşma riski de düşük olur. Hastanın iyileşme süresi çok daha hızlı ve zahmetsiz olur. Ancak Piezo cihazının ehil ellerde kullanılması çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Burun Estetiğinde Teknikler; Açık mı, Kapalı mı?

Çünkü Piezo cihazı, kemiği çok hassas bir şekilde keserken ısınması en büyük dezavantajıdır. Cihaz yüksek derecede ısındığı için, cilde temas ettirilmemesi ve çoğu zaman burun cildinin geniş açılması gerekir.

Bu da kemiği düzgün keselim derken burun bağları ve yumuşak dokusunu koruyamamamıza neden olur. Bundan dolayı açık teknik rinoplastilerde yaygın olarak kullanılan Piezo cihazı, burun cildini yakma olasılığı nedeni ile burun bağlarının korunmasının ön planda olduğu kapalı rinoplasti ameliyatlarında tercih edilmez.

Mikromotor Teknolojisi

Rinoplasti ameliyatlarında sıklıkla tercih edilen Mikromotor sistemi, mekanik titreşim oluşturarak çalışır ve ince uçlar aracılığı ile burun kemiğindeki şekil bozukluklarına hassas bir şekilde müdahale etme imkanı sunar.

Bu cihaz, son yıllarda dünya çapında birçok burun rekonstrüksiyon cerrahına ilham kaynağı olmuştur. Hassas uçlu aletler sayesinde milimetrik çalışılabildiği için yine Piezo burun estetiği operasyonlarında olduğu gibi yumuşak doku hasarı oluşmaz.

Aşırı hassasiyeti ve olağanüstü verimliliği sayesinde bu sistemler dokuların şişmesini ve morarmayı önemli ölçüde azaltır, daha hızlı iyileşmeyi destekler. Mikromotor sisteminin en önemli özelliği ısınmamasıdır.

Bu nedenle burun kemiği, burun içinden açılan küçük bir giriş yolu ile şekillendirilebilir. Isınmadığı için burun derisini geniş bir şekilde açmak gerekmez ve diğer cihazların aksine, kapalı rinoplasti cerrahilerinde güvenle kullanılabilir. Piezo burun estetiği ameliyatları ile ilgili fiyat burnunuzun ihtiyacı olan değişikliklere göre belirlenir.

Burun Estetiği Ameliyatı ile Nefes Sorunları Çözülebilir mi?

Kırmadan Burun Estetiği Fiyatları 2024

Kırmadan burun estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz