Revizyon burun estetiği ameliyatlarının öncesinde hastanın şikayet ve beklentilerinin çok detaylı bir şekilde dinlenmesi önemlidir. Ameliyat öncesi görüşme ve değerlendirme yapılırken hastanın beklentilerinin de gerçekçi olması gerekir.

Ön görüşmenin ardından tüm detaylarıyla fiziksel muayene yapılır. Bu muayenede burun içi ve dışındaki yapılar detaylı olarak incelenir. Özellikle kıkırdak rezervinin durumuna bakılır. Çünkü revizyon burun ameliyatlarında ihtiyaç duyulan temel şey kıkırdaktır. 

Revizyon burun ameliyatı öncesi özellikle alınmış kıkırdak bölümlerinin belirlenmesi ve kıkırdak rezervin ortaya konması ameliyat planı açısından önemlidir.

Burun cildinin durumu da değerlendirilir. Burun düzeltme ameliyatını olmak isteyen hastaların çoğunda estetik problemlerin yanında fonksiyonel problemler de vardır.

Bu nedenle ameliyatın hem estetik hem de işlevsel olarak planlanması gerekir. Fiziksel muayenenin ardından fotoğraflar çekilerek hastanın yüz analizi ve bilgisayar destekli simülasyon çalışmaları yapılarak burnun görsel planı çıkarılır.

Revizyon burun estetiği ne zaman yapılabilir?

Revizyon burun estetiği yapılabilmesi için ideal zaman, bir önceki ameliyatın üzerinden en az 1 yılın geçmiş olmasıdır. Bu 1 yıllık süre dokuların iyileşmesi için gereklidir ve yapılacak revizyon rinoplasti ameliyatının başarısını etkiler.

Yapılacak revizyon ameliyatının büyüklüğü nasıl belirlenir?

Revizyon burun ameliyatlarında yapılacak işlemin büyüklüğü kişiye özel olarak farklılık gösterir. Minör ya da majör revizyon olarak adlandırılan işlemler yapılması gerekir.

Minör revizyon olarak adlandırılan sınırlı işlemlerde hasta burnundan memnundur, fakat burun sırtında kalan küçük bir kemerin törpülenmesi ya da dış görüntüye yansımış, çöken minimal bir alanın doldurulması gibi küçük rötuşlar gerekir.

Ancak önceki rinoplasti ameliyatı sonrasında bariz deformiteler varsa o zaman major revizyon gerekir. Yani burnunuz eskisine göre çok daha iyi ama küçük problemler varsa, bunlara ufak rötuşlar yapılabilir. Bariz deformiteler varsa tam bir revizyon rinoplasti ameliyatı gerekebilir

Revizyon burun estetiği kaç saat sürer?

Revizyon burun estetiği daha önce müdahale edilmiş bir burna yeniden işlem yapılması olduğu için çok daha hassas hareket edilen, yapılacak işlemlerin en ince ayrıntısına kadar yeniden gözden geçirildiği, hataların düzeltildiği, bazen küçük rötuşların bazen de ciddi düzeltmelerin yapıldığı estetik bir operasyondur.

İlginizi Çekebilir  Afro-Amerikan Burunlar

Bu nedenle ilk defa yapılan bir burun estetiği ameliyatına göre çok daha fazla uğraştıran ve uzun süren işlemlerdir. Minör revizyonlar çoğunlukla 1-1,5 saat sürerken, major revizyonlar ise yapılacak işlemin büyüklüğüne göre 3-6 saat sürebilir.

Revizyon burun estetiği hangi tekniklerle yapılır?

Revizyon burun ameliyatları genellikle, ilk ameliyat açık teknikle yapılmışsa açık teknikle; ilk ameliyatı kapalı teknikle yapılmışsa hastanın ihtiyacını ve revizyonun düzeyine göre açık veya kapalı teknikle yapılabilir.

Revizyon burun estetiği gerektiren durumlar nelerdir?

Hastalarımız Revizyon rinoplasti ameliyatı olmak için bize birçok farklı nedenlerle başvurabilirler.
Bunlar içerisinde en sık gördüğümüz nedenler;
• Burun ucunun çok yüksek, çok kalkık veya aşırı düşük olması
• Burun kanatlarında çökme olması,
• Burun ucunun aşırı daraltılması ve yan duvarların aşırı zayıflatılmış olması nedeniyle sıkılmış burun görüntüsü olması,
• Burnun her iki tarafında ciddi asimetriler olması,
• Kemer alındıktan sonra burun kemiklerinin yeterince yanaştırılamamasına bağlı burun üst kısmının geniş ve düz kalması,
• Burun kemerin yetersiz alınması sonucu papağan burnu (pollybeak) görünümü veya aşırı alınması sonucu burun sırtında çökme (saddle nose) olması,
• Burun sırtında rahatsız edici seviyede kemer var olmasıdır.

Revizyon burun ameliyatından sonra iyileşme süreci nasıldır?

Revizyon burun ameliyatlarında iyileşme süreci ilk ameliyatınızdaki iyileşme sürecinize göre biraz daha uzun olabilir. Burnunuzun anatomik yapısı değişmiş olduğu için cerrahi işlem yapmak bazen çok daha zor olabilir.

Ayrıca burnun yeniden yapılandırılması için kulak ya da kaburgadan kıkırdak alınıp kullanılmışsa kıkırdakların yeni yerlerinde uyum süreci de burundaki ödemin biraz daha uzun sürmesine neden olabilir.

İlk burun estetiğinde olduğu gibi, bir miktar morarma ve şişme olabilir, fakat genellikle 1 hafta içerisinde kaybolur. Tıpkı ilk estetik burun ameliyatınızda tecrübe ettiğiniz gibi 1. ayın sonunda burun şekliniz ortaya çıkar ve 3. ayda daha zarif bir hal alır.

İlginizi Çekebilir  Kulak Estetiği (Otoplasti)

Revizyon burun ameliyatınız sonrası 12. aya kadar nihai sonuca ulaşılır. Revizyon rinoplasti sonrasında iyi bir sonuç elde etmek için yakın takip ve ameliyat sonrasındaki önerilerimize harfiyen uymanız başarılı bir sonuca ulaşabilmemiz için kritik öneme sahiptir.

Revizyon Burun Ameliyatı Nedenleri ve Tüm Süreç (Revision Rhinoplasty)

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları 2024

Revizyon burun estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizilere hemen ulaşabilirsiniz.