Göz Kapağı Ameliyatı Ne Zaman Yapılır?

Göz kapağı estetiği, ameliaytlar tıp literatüründe ‘Blefaroplasti’ olarak adlandırılmaktadır. Yaşlanma sürecinde cildimizi gergin, canlı ve genç görünmesini sağlayan kollajen gibi destek maddeleri azalır. Aynı nedenle göz kapakları ve kaş bölgelerinde gerginlik azalır ve sarkma meydana gelir.

Ayrıca özellikle alt göz kapaklarının derin kısımlarındaki yağ dokularının dışarıya doğru fıtıklaşması ile torbalanma olması da söz konusu olabilir.

Kaşların aşağı düşmesi, göz kapaklarının sarkması ve göz torbaları hem kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir, hem de görme alanını daraltarak fonksiyonel problemlere neden olabilir. Göz kapağı estetik ameliyatları sayesinde kişiler daha genç, mutlu görünüme sahip olabilirler ve görme sorunları da giderilebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Süreci Nasıldır?

En sık yapılan göz kapağı estetik ameliyatı üst göz kapağı estetik ameliyatıdır. Hastaların ihtiyacına göre sadece üst göz kapağı ya da sadece alt göz kapağı ya da her ikisinin birden ameliyatı söz konusu olabilir. Üst göz kapağı genellikle kısa bir ameliyattır ve ortalama 30 dakika sürer. Alt göz kapağı ameliyatı ile birlikte yapıldığında 1-1.5 saat sürebilir.

Göz kapağı ameliaytında alt ve üst göz kapaklarındaki fazla olan deri ve kas ve dokusu çıkarılarak bu bölgeler gerginleştirilir. Alt göz kapağı ameliyatında şişkinlik yapan göz torbası da alınır.

Göz Kapağı Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasında İlk 2-3 günde gözlerinizin etrafında bir miktar şişlik ve morluk oluşabilir. Genelde birinci haftada kontrol yapılır. Dikişler ve göz çevrenizdeki bantlar alınırken, morluklar genellikle yoktur ve gözleriniz neredeyse normal bir görünüme kavuşmuş olur.

Ameliyat sonrasında antibiyotik, göz damlaları ile birlikte ağrı kesici size hekiminiz tarafından reçete edilecektir.

İlginizi Çekebilir  Kulak veya Kaburgadan Kıkırdak Alınması

Genellikle birinci hafta boyunca göz kuruluğu olur, bunu arttıracak; kitap okuma, ekrana uzun süre bakma gibi aktiviteleri kısıtlamak gerekir. İlk ay ağır egzersiz ve aktivitelerden kaçınmak gereklidir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023

Göz kapağı estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.