Son yıllarda erkekler tarafından da burun estetiğine olan talepler her geçen gün artıyor. Erkeklerin burun estetiği yaptırma sebeplerinin en başında nefes alma problemleri geliyor.

Nefes alma problemi olan erkeklerin çoğunda buna burun içerisinde burun bölmesi eğrilikleri (septum deviasyonu) neden olur.

Ameliyatla nefes almaya engel olan burun sorunları giderilirken, beraberinde burunda şekil bozukluğu varsa, erkeksi ifadeyi koruyacak şekilde estetik düzeltmeler de yapılır.

ERKEK TİPİ BURNUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Rinoplastide erkek burun estetiği ve tasarımı kadın burun estetiği ve tasarımından oldukça farklıdır. Erkek burun şekli ve profili maskülen olamakı yani güçlü görünmeli, burun sırtı ile burun ucu aynı düzlem üzerinde olmalı.

Üst dudak-burun açısının ideali, erkeklerde 90-95 derecedir. Erkek burnu estetiği de en az kadın burun estetiği kadar tecrübe gerektirir.

BİR DİĞER ÖNEMLİ ÖZELLİK CİLT YAPISI

Erkek burun estetiğinde bir diğer önemli özellik ise cilt yapısıdır. Erkek hastaların bazılarında kadınlara oranla cilt kalın olabilir, bu ise burun kıkırdak iskeletinin taşıyacağı yükün fazla olması anlamına gelir ki, bu hastalarda cilt yükünü taşıyabilecek sağlamlıkta bir kıkırdak iskelet oluşturulması zorunludur.

Burun estetiği operasyonu sonrası erkeksi ifadenin bozulmaması ve ameliyat olduğunun anlaşılmaması, erkek burun estetiğinde en önemli hedefi olmalı.

İlginizi Çekebilir  Doğal güzellik detaylarda mı saklı?