Erkek Burun Estetiği; Son yıllarda erkekler tarafından da burun estetiğine giderek artan oranda talep artmaktadır. Erkeklerin burun estetiği yaptırma sebeplerinin en başında nefes alma problemleri gelmektedir.

Nefes alma problemi olan erkeklerin çoğunda burun içerisinde burun bölmesi eğrilikleri (septum deviasyonu) bulunmaktadır. Ameliyatla nefes almaya engel olan burun sorunları giderilirken beraberinde burunda şekil bozukluğu varsa, erkeksi ifadeyi koruyacak şekilde estetik düzeltmeler de yapmaktayız.

Erkek tipi burnun özellikleri nelerdir?

Rinoplastide erkek burun estetiği ve tasarımı kadın burun estetiği ve tasarımından oldukça farklıdır. Erkek burun şekli ve profili maskülen, güçlü görünmeli, burun sırtı ile burun ucu aynı düzlem üzerinde olmalıdır. Üst dudak ile burun açısının ideali, erkeklerde 90-95 derecedir.

Erkek burun estetiğinde bir diğer önemli özellik cilt yapısıdır. Erkek hastaların bazılarında cilt kalın olabilir, bu ise burun kıkırdak iskeletinin taşıyacağı yükün fazla olması anlamına gelir ki, bu hastalarda cilt yükünü taşıyabilecek sağlamlıkta bir kıkırdak iskelet oluşturulması zorunludur.

Burun estetiği operasyonu sonrası, erkeksi ifadenin bozulmaması ve ameliyat olduğunun anlaşılmaması erkek burun estetiğinde en önemli hedefi olmalıdır.

Erkek Burun Estetiğinin Özellikleri – Doç. Dr. Mehmet Emre Dinç

Erkek Burun Estetiği Fiyatları 2024

Erkek burun estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kulak veya Kaburgadan Kıkırdak Alınması