Kadın burun estetiği ameliyatının planlaması erkek burun estetiği ameliyatından çok daha farklıdır. Çünkü kadın burnu, erkek burnuna göre estetik açıdan daha hassas daha belirgin ve daha alımlıdır.

Her şeyin ötesinde günümüzde değişen estetik bakışla birlikte, birçok kadın doğal burun estetiği uygulamalarını tercih etmektedir. En çok tercih edilen yöntemlerin başında da doğallığı koruduğu için kapalı rinoplasti ve koruyucu rinoplasti gelir.

Kadın burun estetiği nasıl planlanır?

Hastanın burun ve yüz analizinin iyi yapılması çok önemlidir. Farklı açılardan çekilen fotoğraflar ve bilgisayar destekli simülasyon çalışmaları bu konuda oldukça faydalıdır. Burun ve yüz altın oranı, dengesi, simetrisi uyumlu olmalıdır.

Elmacık kemikleri, kaş, alın, çene ucu yapısı çok iyi değerlendirilmelidir. Burun tüm bu faktörlerle uyumlu hale getirilmelidir. Eğer burun yeterince uyumlu değilse yüzde ilk dikkati çeken burun olur.

Burun yüz ile uyumlu hale getirildiğinde ise ilk dikkati çeken bölgeler gözler ve dudaklar olur. Bakışlar uyumlu olmayan burna takılmak yerine gözlere ve kaşlara kaymalıdır.

Kadın burnunun özellikleri nelerdir?

Erkek burnu ve kadın burnu estetik açıdan birbirinden farklı özellikler taşır.
• Kadınlarda burun ucu ile burun sırtı arasındaki ilişki, erkek burnundan tamamen farklıdır. Erkeklerde burnun ucu ve üst kırılma noktası arasındaki açı 90 derece civarındayken; kadınlarda bu açı 100-110 derece arasındadır. Burnu çok daha güzel ve kalkık gösteren ve ‘Suptratip Break Point’ denilen burnun üst kırılma noktası olan bu kavis, burun ucu ve sırtın birleşme alanıdır. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kadınlar, biz cerrahlardan bu güzel görünümü sağlayan kavisi isterler. Kavis oranı kişinin yüz şekli ve karakterine göre verilir. Burna daha kadınsı bir görünüm sağlayan bu kavis, erkekler tarafından tercih edilmez.
• Erkeklerin burun ucu ve genişliği kadınlara göre çok daha belirgindir. Kadın burun estetiğinde burun deliklerinin, yandan bakıldığında elips, önden bakıldığında kısmen görünür olması gerekir.
• Kadın burnu boyut olarak da erkeğe göre daha kısa olabilir.
Sonuç olarak burun sırtı kavisli, kısa, kalkıklığı (rotasyonu) fazla, burun sırtı ince ve burun ucu daha belirgin burunlar daha kadınsı bir görünüm sağlar.

İlginizi Çekebilir  Revizyon Burun Estetiği Nasıl Planlanır?

Kadın Burun Estetiği Fiyatları 2024

Kadın burun estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.